Добре дошли!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Добре дошли!!!

Форум за истинските фенове на Хари Потър
 
ИндексТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Мистерията Сивиръс Снейп

Go down 
+3
vikoch
~mistery~
JINNY_WEASLEY
7 posters

Добър или лош е Снейп?
Добър
Мистерията Сивиръс Снейп Vote_lcap46%Мистерията Сивиръс Снейп Vote_rcap
 46% [ 6 ]
Лош
Мистерията Сивиръс Снейп Vote_lcap15%Мистерията Сивиръс Снейп Vote_rcap
 15% [ 2 ]
Колебая се...
Мистерията Сивиръс Снейп Vote_lcap38%Мистерията Сивиръс Снейп Vote_rcap
 38% [ 5 ]
Общо гласове : 13
 

АвторСъобщение
JINNY_WEASLEY
Професор
Професор
JINNY_WEASLEY


Брой мнения : 180
Registration date : 03.02.2007

Мистерията Сивиръс Снейп Empty
ПисанеЗаглавие: Мистерията Сивиръс Снейп   Мистерията Сивиръс Снейп Icon_minitimeВто Фев 13, 2007 12:40 pm

Как мислите, дали Снейп е наистина добър?По този въпрос се изписа и се изговори наистина много, има доказателства и за "Да" и "Не" и според мен това е най-спорния като цяло въпрос въобще в ХП.Изкажете мнение Smile .
Аз лично все още се колебая, но моят отговор клони по-скоро към "Да", но при Роулинг всичко е възможно Laughing .
Та, ще се радвам да чуя вашите мнения.
Върнете се в началото Go down
~mistery~
Admin
~mistery~


Брой мнения : 755
Age : 30
Registration date : 30.01.2007

Мистерията Сивиръс Снейп Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мистерията Сивиръс Снейп   Мистерията Сивиръс Снейп Icon_minitimeВто Фев 13, 2007 2:15 pm

Аз се колебая, но все пак мисля, че е лош...
Върнете се в началото Go down
vikoch
Професор
Професор
vikoch


Брой мнения : 204
Age : 32
Registration date : 03.02.2007

Мистерията Сивиръс Снейп Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мистерията Сивиръс Снейп   Мистерията Сивиръс Снейп Icon_minitimeВто Фев 13, 2007 9:59 pm

И аз се колебая много.И да е добър и убиване то на ДД да е било планувано от самия Дъмбълдор пак мразя Снейп за това.
Върнете се в началото Go down
chiqui
Началник на служба Аврори
Началник на служба Аврори
chiqui


Брой мнения : 584
Age : 33
Registration date : 06.02.2007

Мистерията Сивиръс Снейп Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мистерията Сивиръс Снейп   Мистерията Сивиръс Снейп Icon_minitimeСъб Фев 17, 2007 7:54 pm

Снейп е добър, щом Дъмбълдор му е вярвал, значи е такъв
Върнете се в началото Go down
.::К®Аs::.
Професор
Професор
.::К®Аs::.


Брой мнения : 186
Age : 30
Localisation : Нясякъди (дет падни)
Registration date : 19.02.2007

Мистерията Сивиръс Снейп Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мистерията Сивиръс Снейп   Мистерията Сивиръс Снейп Icon_minitimeВто Фев 20, 2007 9:56 am

Мисля, че е "лош", но не е изключено да се разчувства в последния момент Crying or Very sad
Върнете се в началото Go down
JINNY_WEASLEY
Професор
Професор
JINNY_WEASLEY


Брой мнения : 180
Registration date : 03.02.2007

Мистерията Сивиръс Снейп Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мистерията Сивиръс Снейп   Мистерията Сивиръс Снейп Icon_minitimeЧет Фев 22, 2007 7:48 pm

Такаа.Струва ми се е време да напиша точно защо смятам, че Снейп е добър.Само допреди месец го мразех, мислех го за лошVery Happy , обаче сега съм на противоположната позиция.Тук съм написала някои факти:
Той винаги е помагал на Хари, независимо по какъв начин.Първо в ХП1 го спасява от заклинанието, с което Куиръл е прокълнал метлата на Хари.
В ХП3 се опитва да спаси Хари от Сириус, мислейки, че Сириус е лош.
В ХП4 отново е заедно с Дъмбълдор и Макгонагъл, когато отиват да спасят Хари от Крауч
В ХП5 Снейп е този, който праща Ордена в министерството, за да помогнат на Хари и приятелите му. Ако не беше така, то никой не би разбрал, че те са в опасност.
В ХП6 Снейп попречва на смъртожадния да измъчва Хари, при факта, че наистина мрази Хари, той спокойно би могъл да остави другия да го измъчва, като при това не нарушава заповедта на Волди, защото не той го прави, а друг.
Снейп разкрива на ДД, че ВД преследва семейство Потър. Това е информация от жизненоважно значение за Волдемор и той в никакъв случай не би се съгласил тя да бъде предадена. Ако Снейп беше на истина на негова страна, той никога не би издал тази информация.
В ХП4 Снейп казва на ДД за появата на Черния знак на ръката му и какво означава това.
В ОФ Волди разбира едва от Рукууд, че никой освен посоченият в пророчеството не може да го вземе, а на Снейп това му е известно от много време - защо не му го е казал? И защо се ядосва толкова, когато вижда фалшивия спомен, вкаран от Волди в главата на Хари? Това по-скоро би трябвало да го зарадва.
Дъмбълдор знае за мисията на Драко, откъде би могъл да знае ако не му е казал Снейп, а той не би му казал, ако беше верен смъртожаден - мисията е твърде важна.
В Спинърс Енд Снейп казва една много голяма лъжа. Той казва за Дъмбълдор:
"Дуелът с Черния лорд миналия месец го разтърси. И досега страда от тежко нараняване, защото реакциите му вече са по-бавни"
Ние знаем, че не дуелът е причина за състоянието на Дъмби, а унищожаването на хоркрукса-пръстен. Знае го и Снейп, защото той сам му помага да се възстанови.
Освен това мисля, че ДД е наредил на Снейп да го убие, за да заблуди Черния лорд (който с неговия страх от смъртта , никога няма да разбере подобна уговорка между двамата), че Снейп е на негова страна.
А и това "Сивиръс... моля те", което изрича ДД, в никакъв случай не означава , че той се моли за живота си - ДД е прекалено горд, за да се моли за живота си!Не, по-скоро го прави за нещо друго - може би Снейп да помага на Хари.
Също така е много важен още един момент:Снейп разкрива на ДД, че ВД преследва семейство Потър. Това е информация от жизненоважно значение за Волдемор и той в никакъв случай не би се съгласил тя да бъде предадена. Ако Снейп беше на истина на негова страна, той никога не би издал тази информация.
Това е най-важното, което мисля, но има и още неща.Просто не се сещам в момента.
Върнете се в началото Go down
^PetI^
Отличник
Отличник
^PetI^


Брой мнения : 57
Age : 30
Registration date : 07.02.2007

Мистерията Сивиръс Снейп Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мистерията Сивиръс Снейп   Мистерията Сивиръс Снейп Icon_minitimeПет Фев 23, 2007 10:35 pm

Не е лош. Иначе Дъмбълдор няма да му вярва толкова
Върнете се в началото Go down
severus snape84
Мъгъл
Мъгъл
severus snape84


Брой мнения : 3
Age : 40
Registration date : 17.11.2011

Мистерията Сивиръс Снейп Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мистерията Сивиръс Снейп   Мистерията Сивиръс Снейп Icon_minitimeЧет Ное 17, 2011 10:32 pm

Снейп: той не е от лошите, оказва се може би най-положителният герой. Снейп е добър, щом Дъмбълдор му е вярвал, значи е такъв.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Мистерията Сивиръс Снейп Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мистерията Сивиръс Снейп   Мистерията Сивиръс Снейп Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Мистерията Сивиръс Снейп
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Добре дошли!!! :: Книгите :: All-
Идете на: