Добре дошли!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Добре дошли!!!

Форум за истинските фенове на Хари Потър
 
ИндексТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Северната кула:Астрономия (преподавател-girl)

Go down 
4 posters
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
~mistery~
Admin
~mistery~


Брой мнения : 755
Age : 30
Registration date : 30.01.2007

Северната кула:Астрономия (преподавател-girl) Empty
ПисанеЗаглавие: Северната кула:Астрономия (преподавател-girl)   Северната кула:Астрономия (преподавател-girl) Icon_minitimeВто Фев 20, 2007 8:22 pm

Chiqui, Грифиндор
Kras, Слидерин
Cathy, Грифиндор
Felina, Рейвънклоу


Последната промяна е направена от на Пон Фев 26, 2007 10:22 pm; мнението е било променяно общо 3 пъти
Върнете се в началото Go down
~mistery~
Admin
~mistery~


Брой мнения : 755
Age : 30
Registration date : 30.01.2007

Северната кула:Астрономия (преподавател-girl) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Северната кула:Астрономия (преподавател-girl)   Северната кула:Астрономия (преподавател-girl) Icon_minitimeПон Фев 26, 2007 7:18 pm

Ученици, с вас ще изучаваме звезди, движението на планетите и техните спътници, космически явления и пр. Часовете ще се провеждат два пъти седмично-в понеделник и четвъртък. Ако някой не може да присъства в часовете, трябва да ме уведоми с ЛС. Достъпът извън часовете до кулата е строго забранен. За доброто провеждане на часовете и добрата ви подготовка, ще са ви нужни просто телескоп и учебник. Името на учебника е “Астрономията-вечната загадка”. Уверявам ви, с него ще работите по-сполучливо.
Ето и план на урока. Като за начало той ще бъде кратък, няма да имате домашно, но ще искам за другия час всичко да се знае. Така, ето я и първа точка от урока:

1.История-астрономията възникнала още в древността в Древен Египет, изучавала се от така наречените жреци.
2.Значение
а)определяне на времето;
б)ориентир;
в)древните са разбирали кага е време за разлив на реките и др.
3.Име-понятието е съставено от старогръцкото наименование за звезда и думата за закон, уредба, устройство.

Ако има някакви въпроси по урока, било то до плана или темата, питайте. Има ли въпроси?
Върнете се в началото Go down
.::К®Аs::.
Професор
Професор
.::К®Аs::.


Брой мнения : 186
Age : 30
Localisation : Нясякъди (дет падни)
Registration date : 19.02.2007

Северната кула:Астрономия (преподавател-girl) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Северната кула:Астрономия (преподавател-girl)   Северната кула:Астрономия (преподавател-girl) Icon_minitimeПон Фев 26, 2007 11:02 pm

а)определяне на времето;-Какво време професоре? За сеитба, жътва или за нещо друго?
Върнете се в началото Go down
~mistery~
Admin
~mistery~


Брой мнения : 755
Age : 30
Registration date : 30.01.2007

Северната кула:Астрономия (преподавател-girl) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Северната кула:Астрономия (преподавател-girl)   Северната кула:Астрономия (преподавател-girl) Icon_minitimeПон Фев 26, 2007 11:07 pm

Точно така! Древните са определяли по разположението на небесните тела кога е време за сеитба, жътва и пр. Също така и моряците по звездите са се ориентирали. Някой може ли да ми отговори на въпроса; Кое небесно тяло използваме като часовник?
Върнете се в началото Go down
.::К®Аs::.
Професор
Професор
.::К®Аs::.


Брой мнения : 186
Age : 30
Localisation : Нясякъди (дет падни)
Registration date : 19.02.2007

Северната кула:Астрономия (преподавател-girl) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Северната кула:Астрономия (преподавател-girl)   Северната кула:Астрономия (преподавател-girl) Icon_minitimeВто Фев 27, 2007 11:54 am

В един стар ръкопис на баба ми пишеше че чародеите измислили начин за летоброене чрез СЛЪНЦЕТО. Вярно ли е това? Laughing
Върнете се в началото Go down
~mistery~
Admin
~mistery~


Брой мнения : 755
Age : 30
Registration date : 30.01.2007

Северната кула:Астрономия (преподавател-girl) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Северната кула:Астрономия (преподавател-girl)   Северната кула:Астрономия (преподавател-girl) Icon_minitimeВто Фев 27, 2007 2:19 pm


Да, вярно е. Датите обикновено се базират на движението на астрономически обекти. При слънчевите календари датата отговаря на слънчевия ден. Денят може да се състои от периода между изгрев и залез слънце, последван от нощта, или може да представлява времето между повтарящи се събития, например два залеза. Дължината може да се променя малко през годината или може да се използва среден слънчев ден. Други типове календари също могат да използват слънчевия ден.
Върнете се в началото Go down
Felina
Отличник
Отличник
Felina


Брой мнения : 100
Registration date : 03.02.2007

Северната кула:Астрономия (преподавател-girl) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Северната кула:Астрономия (преподавател-girl)   Северната кула:Астрономия (преподавател-girl) Icon_minitimeВто Фев 27, 2007 7:35 pm

Разкажете ни нещо за другите видове календари, Професоре. Чувала съм, че освен слънцето за летоброене може да се използва луната примерно...
Върнете се в началото Go down
chiqui
Началник на служба Аврори
Началник на служба Аврори
chiqui


Брой мнения : 584
Age : 33
Registration date : 06.02.2007

Северната кула:Астрономия (преподавател-girl) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Северната кула:Астрономия (преподавател-girl)   Северната кула:Астрономия (преподавател-girl) Icon_minitimeВто Фев 27, 2007 7:46 pm

И аз имам един въпрос, професоре: какви календари са използвали хората, които се занимавали със земеделие, през средновековието
Върнете се в началото Go down
~mistery~
Admin
~mistery~


Брой мнения : 755
Age : 30
Registration date : 30.01.2007

Северната кула:Астрономия (преподавател-girl) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Северната кула:Астрономия (преподавател-girl)   Северната кула:Астрономия (преподавател-girl) Icon_minitimeВто Фев 27, 2007 10:23 pm

Felina написа:
Разкажете ни нещо за другите видове календари, Професоре.
Фискалните календари се използват основно в счетоводните и финансови среди. При тях всеки месец съдържа определен брой седмици и улеснява сравнението по месеци и по години. Пример за такъв календар е календарът 5/4/4, при който януари има 5 седмици, февруари има 4, март има 4 и т.н. Обикновено отчетните календари се нуждаят от 53-та седмица на всяка 5-та или 6-та година, която обикновено се прибавя към декември. Съществува международен стандарт, според който за първа седмица (от понеделник до неделя) винаги се приема седмицата, която съдържа 4 януари според Григорианския календар.


Юлианският календар е въведен от римския император Юлий Цезар през 46 г. пр.н.е. При него месеците са по-дълги от лунния цикъл и затова той не е удобен за следене на лунните фази, за сметка на това много точно показва сезоните. Обикновените години имат 365 дена, а всяка четвърта година е високосна, което означава, че има 366 дни. Така продължителността на средната година е 365,25 дни.

Разбира се, видовете календари са доста, но за сега споменаваме само тези. добре е да знаете, че календарите биват пълни и непълни. При пълните календари всички дни са обозначени, при непълните има необозначени дни. Пример за непълен календар е ранният римски календар, според който има 10 месеца (от март до декември), а дните на зимните месеци били обозначавани с общото наименование „зима“. Григорианският календар е пълен.


Felina написа:
Чувала съм, че освен слънцето за летоброене може да се използва луната примерно...
При лунните календари дните се определят от фазата на Луната. Тъй като дължината на лунния месец е приблизително 29,5 дни (за разлика от тропическия, който наброява приблизително 30,44 дни), изцяло лунните календари бързо се разминават със сезоните. За сметка на това те отразяват точно някои други природни феномени, като например приливите и отливите.
Върнете се в началото Go down
~mistery~
Admin
~mistery~


Брой мнения : 755
Age : 30
Registration date : 30.01.2007

Северната кула:Астрономия (преподавател-girl) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Северната кула:Астрономия (преподавател-girl)   Северната кула:Астрономия (преподавател-girl) Icon_minitimeВто Фев 27, 2007 11:17 pm

chiqui написа:
И аз имам един въпрос, професоре: какви календари са използвали хората, които се занимавали със земеделие, през средновековието

Използвали са слънчеви календари. Както вече споменах, всяка дата отговаря на слънчевия ден, т.е. по този начин земеделците са определяли времето и са разбирали кога е време за сеитба, жътва и пр.
Върнете се в началото Go down
chiqui
Началник на служба Аврори
Началник на служба Аврори
chiqui


Брой мнения : 584
Age : 33
Registration date : 06.02.2007

Северната кула:Астрономия (преподавател-girl) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Северната кула:Астрономия (преподавател-girl)   Северната кула:Астрономия (преподавател-girl) Icon_minitimeСря Фев 28, 2007 2:17 pm

И как точно става това, имам предвид на кой ден точно примерно се е падал деня за събиране на реколтата?Как са разбира ли?
Върнете се в началото Go down
~mistery~
Admin
~mistery~


Брой мнения : 755
Age : 30
Registration date : 30.01.2007

Северната кула:Астрономия (преподавател-girl) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Северната кула:Астрономия (преподавател-girl)   Северната кула:Астрономия (преподавател-girl) Icon_minitimeСря Фев 28, 2007 2:40 pm

Заради въпросите, с които ме забиваш в земята, давам на Грифиндор 10точки.
chiqui написа:
И как точно става това, имам предвид на кой ден точно примерно се е падал деня за събиране на реколтата?Как са разбира ли?
Всичко е ставало след отчитане на всеки изминал слънчев ден. Следователно, след всяка изминала година, хората знаят точно след колко време се пада, в случая, събирането на реколтата.
Върнете се в началото Go down
Felina
Отличник
Отличник
Felina


Брой мнения : 100
Registration date : 03.02.2007

Северната кула:Астрономия (преподавател-girl) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Северната кула:Астрономия (преподавател-girl)   Северната кула:Астрономия (преподавател-girl) Icon_minitimeСря Фев 28, 2007 2:47 pm

А може ли някой пример за използването на небесните тела като ориентир?
Върнете се в началото Go down
~mistery~
Admin
~mistery~


Брой мнения : 755
Age : 30
Registration date : 30.01.2007

Северната кула:Астрономия (преподавател-girl) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Северната кула:Астрономия (преподавател-girl)   Северната кула:Астрономия (преподавател-girl) Icon_minitimeСря Фев 28, 2007 2:52 pm

Felina написа:
А може ли някой пример за използването на небесните тела като ориентир?
Древните са се ориентирали чрез звездите, да не забравяме, че при изгрев слънце, пак можем да се ориентираме накъде е изток, или запад-при залез.

Ако нямате други въпроси, мисля да продължим към следващата тема. Съгласни ли сте?
Върнете се в началото Go down
~mistery~
Admin
~mistery~


Брой мнения : 755
Age : 30
Registration date : 30.01.2007

Северната кула:Астрономия (преподавател-girl) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Северната кула:Астрономия (преподавател-girl)   Северната кула:Астрономия (преподавател-girl) Icon_minitimeСря Фев 28, 2007 2:57 pm

Новата тема е изключително интересна, а именно за звездите. Мисля, че можем да започваме.

Звездата представлява голямо кълбо от плазма в космоса, произвеждаща енергия чрез термоядрен синтез. Звездите в нощното небе блещукат (трепкат) поради преминаването на светлината им през неспокойната земна атмосфера. Слънцето прави изключение: то е единствената звезда, която е достатъчно близо до Земята, за да изглежда като диск и да осигурява дневна светлина.

Във всекидневния език звезда не винаги се употребява в астрономически смисъл — често се използва за видимите планети или дори метеори („падащи звезди“).

Ако изключим Слънцето, най-близката звезда до Земята е Проксима Кентавър, която е отдалечена на 40 трилиона километра. Нейната светлина стига до Земята за 4,2 години.

Според астрономите, познатата вселена съдържа поне 7 x 1022 звезди.

Много звезди са на възраст между 1 и 10 милиарда години. Някои дори се доближават до 13,7 милиарда години, което е приблизителната възраст на Вселената. Размерът им също варира: от малките неутронни звезди (които всъщност са мъртви звезди), не по-големи от град, до свръхгигантите като Полярната звезда и Бетелгейзе в съзвездието Орион, с диаметър около 1000 пъти по-голям от този на нашето Слънце (1,6 милиарда километра). В зависимост от масата, количеството и вида на излъчваната от тях енергия, звездите се разделят на звездни класове. Относителната яркост на звездите се измерва като звездна величина.

Науката разглежда звездите като самогравитиращи кълба от плазма в хидростатично равновесие, които произвеждат собствена енергия чрез ядрен синтез. Тази енергия се разпространява в пространството под формата на електромагнитно излъчване (главно видима светлина) и като поток от неутрино.

Звездната астрономия се занимава със звездите и явленията, свързани с тях.

Много звезди са гравитационно свързани с други звезди, оформяйки кратна звезда (двойни звезди или звезди с повече компоненти). Съществуват също и по-големи групи (с повече и по-раздалечени компоненти), наречени звездни купове.

Звездите не са разпределени равномерно във вселената, а са групирани в галактики. Една типична галактика съдържа стотици милиарди звезди. Звездите от нашата галактика (Млечният път) са разположени във всички посоки спрямо наблюдател от Земята. Те се групират в области от небесната сфера, наречени съзвездия.
Върнете се в началото Go down
Felina
Отличник
Отличник
Felina


Брой мнения : 100
Registration date : 03.02.2007

Северната кула:Астрономия (преподавател-girl) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Северната кула:Астрономия (преподавател-girl)   Северната кула:Астрономия (преподавател-girl) Icon_minitimeСря Фев 28, 2007 3:02 pm

Уха! *потрива ръце* Домашно ще имаме ли?
Върнете се в началото Go down
~mistery~
Admin
~mistery~


Брой мнения : 755
Age : 30
Registration date : 30.01.2007

Северната кула:Астрономия (преподавател-girl) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Северната кула:Астрономия (преподавател-girl)   Северната кула:Астрономия (преподавател-girl) Icon_minitimeСря Фев 28, 2007 7:42 pm

Ще имате домашно. Темата- Звездите, съчинението- свободно. ВАЖИ ЗА ВСИЧКИ УЧЕНИЦИ, тези, които не ми предадат, ще бъдат лишени от точки. Дължината на съчинението е без значение. Най-хубавите ще бъдат постнати тук. Успех на всички, готовите съчинения ми пращайте като ЛС.
Върнете се в началото Go down
.::К®Аs::.
Професор
Професор
.::К®Аs::.


Брой мнения : 186
Age : 30
Localisation : Нясякъди (дет падни)
Registration date : 19.02.2007

Северната кула:Астрономия (преподавател-girl) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Северната кула:Астрономия (преподавател-girl)   Северната кула:Астрономия (преподавател-girl) Icon_minitimeСря Фев 28, 2007 8:05 pm

А докога е срока?
Върнете се в началото Go down
~mistery~
Admin
~mistery~


Брой мнения : 755
Age : 30
Registration date : 30.01.2007

Северната кула:Астрономия (преподавател-girl) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Северната кула:Астрономия (преподавател-girl)   Северната кула:Астрономия (преподавател-girl) Icon_minitimeСря Фев 28, 2007 8:06 pm

KrAs написа:
А докога е срока?
Благодаря ти, че ме подсети! СРОКА Е ДО СЪБОТА!
Върнете се в началото Go down
~mistery~
Admin
~mistery~


Брой мнения : 755
Age : 30
Registration date : 30.01.2007

Северната кула:Астрономия (преподавател-girl) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Северната кула:Астрономия (преподавател-girl)   Северната кула:Астрономия (преподавател-girl) Icon_minitimeСъб Мар 03, 2007 11:23 am

Получих много хубави домашни. Ще постна две от тях.Наслаждавайте се!...


"... For in dreams, we enter a world that is entirely our own..." - Albus Dumbledore, Prisoner of Azkaban [the movie]
Felina, Рейвънклоу
Веднъж, в света, изцяло мой, се срещнах със звезда.
Попитах я: "Защо си тъй далече от света?
Защо не си сега до мен, блестяща красота,
да ти се радвам всеки ден, в коси да те вплета?"

А тя отвърна: "Ако знаеш повече за нас,
не ще поискаш ти до теб наблизо да съм аз.
Не си ли учила какво в сърцето ми гори?
Не знаеш ли, че смърт таи се в моите искри?

Нима в училище не ви ги казват тез неща,
та тъй наивно си мечтаеш да плениш звезда? -
Не сме блестящи камъчета да редиш в гердан.
Самият адски огън е в сърцата ни събран.

Наричат го синтез на термоядрената мощ.
Това е пламът, с който ярко светим всяка нощ.

В света ти водя се войни; вземи да си представиш,
че всички бомби някак си са заедно събрани

и вкупом се взривят, изпепелявайки без жал
де що е живо в рамките на континента цял -

повярвай ми, това е само хилядна частица
от ядрената мощ в най-мъничката ми искрица."

"О!" - казах аз, - "Това, което казваш, е ужасно!
Как може да си тъй жестока, а така прекрасна!
Не ще ли е добре да сте по-малко смъртоносни,
да можем да се доближим до вас, да ви докоснем -

И как издържате сами в безкрая на нощта -
Не е ли страшна тази ваша космична самота?"

"Самотно е," - отвърна тя, - "в космическия мрак,
и другите звезди на края на света са чак,

И няма кой да пита тъжно ли ми е сама,
когато без покой изгарям вечно в таз тъма
и огънят в недрата ми бушува, взрив след взрив,
без миг почивка или сън, необуздан и див,

и знам, че друго няма нищо в моята съдба,
освен във огъня си собствен да доизгоря -
защото няма нищо вечно, цикълът не спира:
дори звездите в крайна сметка гаснат и умират.

Но даже мъртва, аз ще съм си все тъй смъртоносна;
дори тогава, мила, няма как да ме докоснеш -
това е страшната цена за мойта красота -
във адски огън да живея и умра сама.

Но хайде погледни сега от другата страна.
Не ще го има твоят свят без нашта топлина.
Без страшната стихия вътре в моето сърце
Не ще усетиш слънчев лъч по своето лице,

не ще ги има нито хората, ни дните;
ни тварите в небето, океана и горите,
цвърченето на птички, дърветата, тревата,
вкусът на пролетта и ароматът на цветята;

и дума да не става пък за ден и нощ, за меки
червени залези и лунни сребърни пътеки,
за вяра и надежда или обич и мечти
и за ръце, протегнати към тайнствени звезди...

Когато се замисля аз за всички тез неща,
по-малко страшна става сякаш мойта самота,
и има смисъл огънят безспирно да гори -
животът ми, а и смъртта, са някак си добри..."

"Но виж ей там," - прекъснах я, - "на улицата, ето
едно момиченце с очички, вперени в небето:
не знае тя за ядрен ад и плазмени кълба:
"Звездичке," шепне, "изпълни ми, моля, таз мечта!"

Това момиченце е също като мен, до преди малко:
сега, когато знам какво си, някак си е жалко -
Дали ще вярва още във вълшебството във дните,
когато, като мен, научи нещо за звездите?"

Звездата каза: "Ако си разбрала поне част
от думите, които тази вечер казах аз,
ще знаеш, че вълшебството е истинско и живо -
и затова навярно сме за вас така красиви:

да носиш смъртоносна сила в своите недра,
но да я претвориш в живот, в мечти и красота;
да вдъхновиш безброй деца да вярват в чудеса:
това ако не е вълшебство, аз не съм звезда..."
Върнете се в началото Go down
~mistery~
Admin
~mistery~


Брой мнения : 755
Age : 30
Registration date : 30.01.2007

Северната кула:Астрономия (преподавател-girl) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Северната кула:Астрономия (преподавател-girl)   Северната кула:Астрономия (преподавател-girl) Icon_minitimeСъб Мар 03, 2007 11:24 am

Звездите
(Съчинение)
На chiqui – Грифиндор

Тайната на Вселената винаги е привличала човека със своята неизвестност. Ние насочваме поглед към небето и не виждаме само горещи светлинни тела, а страници от историята на човека. Защото всяка една звезда е част от тази история.
Звездите се променят с течение на времето. Техният блясък се произвежда от това, че те отдават светлина, топлина и други видове излъчвания. Всяка една звезнда притежава химични и физични свойства като маса, светимост, химичен състав, определена температура на външния и на вътрешния слой.
Образуването на звездите става между звездните облаци от газ и прах, в които водородът е основен градивен елемент. Тези облаци са единствените места където звездите могат да се раждат. Дори и в този момент в нашата Галактика се раждат множество звезди чрез гравитационен колапс на газовото прахово вещество в междузвезните молекулярни облаци, чиято маса е многократно по-голяма от масата на отделните звезди. Колапс е термин, който идва от латинският език и означава свиване. Видовете звезди са: Слънцето, Полярна звезда, Двийна звезда, Бели Джуджета, Черни Джуджета, Жълти джуджета, Червени джуджета,.
Най-интересни сред тях са белите джуджета. Те се наблюдават трудно поради ниската си светимост. Открити са повече от 1000 такива звезди и то главно около Слънцето. Предполага се, че 10% от звездите в нашата система са от такъв тип. Белите джуджета изобщо не приличат на познатите ни газови кълба, каквито са обикновените звезди. Веществото на белите джуджета се състои от плътно разположени едно до друго ядра, образуващи кристална решетка, между които се движи изроденият електронен газ. По физичните си свойства това вещество наподобява металите. В него енергията се пренася към повърхността на звездата чрез топлопроводност както по метален прът, нагряван от едната му страна. Белите джуджета светят само за сметка на своята вътрешна енергия.
Съзвездието е участък от небесната сфера с всички проектиращи се върху него от земна гледна точка небесни обекти. Съвременната астрономия дели небето на 88 съзвездия. Границите им се очертават с прекъсната линия по кръговете на небесните паралели (деклинация, β) и дъгите на небесните меридиани (ректасцензия, α) по Екваториалната координарна система. На латински "съзвездие" се превежда "constellatio" и означава колекция (т.е. група) от звезди. В древността "съзвездия" са наричали изразени групи звезди, които помагали да се запомни картината на звездното небе и с тяхна помощ хората да се ориентират в пространството и времето. Всеки народ си имал своите традиции при разделяне небето на съзвездия. Определените от съвременната астрономия съзвездия и включените в тях ярки звезди в болшинството си носят имена, традиционни за европейската култура. Звездите, образуващи едно съзвездие, са разположени на най-различни разстояния от нас. Освен звездите, в различните съзвездия могат да бъдат видяни както много далечни галактики, така и близки обекти от слънчевата система. Всички те в момента на наблюдението се отнасят към даденото съзвездие. С времето, обаче, тези обекти могат да се преместват от едно съзвездие в друго. Това е присъщо най-вече на близките и бързо движещи се обекти: Луната, например, прекарва в едно съзвездие не повече от 2-3 денонощия, а планетите от няколко денонощия до няколко години. Дори някои близки звезди през последното столетие са преминали границите на съзвездия. Названията на съзвездията са дадени в чест на персонажи от гръцаката митология като Андромеда, Касиопея, Персей, на животни като Лъв, Дракон, Голяма и Малка мечка, на забележителни открития от миналото и настоящето като Компас, Везни, Жертвеник, Телескоп, или на фигури като Триъгълник, Стрела, Южен кръст. Често някои от звездите в съзвездията имат собствени имена като Сириус от съзвездието Голямото куче, Вега в съзвездието Лира и тн. Като правило, името на звездата, свързано с името на съзвездието, обозначава части от тялото на митичният герой или животно.
Звездитеса били изучавани от хората още от древността. Първите, които са наблюдавали звездите, са били египтяните. Те ги наблюдавали, за да определят началото и края на даден сезон, да предвидят кога времето е подходящо за земеделие, за да разгадаят бъдещето. Това наблюдаване на звездите продължило и през средновековието, когато човекът по звездите се ориентирал кога е време да изоре нивата си или да събере реколтата си.
Съзвездията са паметници на древната култура на човека, неговите митове и неговите първи интереси към звездите. Те помагат на историците по астрономия и митология да разберат начина на живот и на разсъждение
Върнете се в началото Go down
~mistery~
Admin
~mistery~


Брой мнения : 755
Age : 30
Registration date : 30.01.2007

Северната кула:Астрономия (преподавател-girl) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Северната кула:Астрономия (преподавател-girl)   Северната кула:Астрономия (преподавател-girl) Icon_minitimeСъб Мар 03, 2007 11:26 am

Оценки:
Felina-И;50т.
Chiqui-И;50т.
Kras-Н;15т.
Върнете се в началото Go down
~mistery~
Admin
~mistery~


Брой мнения : 755
Age : 30
Registration date : 30.01.2007

Северната кула:Астрономия (преподавател-girl) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Северната кула:Астрономия (преподавател-girl)   Северната кула:Астрономия (преподавател-girl) Icon_minitimeВто Мар 06, 2007 8:57 pm

Здравейте, ученици! Искам да кажа на Chiqui и Felina, че домашните, които ми предадоха бяха чудесни!Ако продължават така, ще успеят да натрупат точки за своя дом.
От днес започваме нов раздел. Слънцето. Ще ви успокоя (поглежда към chiqui), че докато не вземем всички уроци от раздела, няма да ви дам домашно.
Ето го и самия урок.



Слънце
Слънцето е звезда в центъра на нашата Слънчева система. Планетата Земя е разположена в орбита около Слънцето, както и множество други планети, астероиди, комети и космически прах. Главната звезда в една планетарна система бива наричана „слънцето“ на системата (или „слънца“ на системата в случай на повече от една звезда).


Chiqui, зарадвах ли те с краткия урок?Да, новия урок е кратък, но за сметка на това следващия ще си бъде доста дълъг.

Въпроси?
Върнете се в началото Go down
Felina
Отличник
Отличник
Felina


Брой мнения : 100
Registration date : 03.02.2007

Северната кула:Астрономия (преподавател-girl) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Северната кула:Астрономия (преподавател-girl)   Северната кула:Астрономия (преподавател-girl) Icon_minitimeВто Мар 06, 2007 9:16 pm

Професоре, какъв точно вид звезда е нашето Слънце?
Върнете се в началото Go down
chiqui
Началник на служба Аврори
Началник на служба Аврори
chiqui


Брой мнения : 584
Age : 33
Registration date : 06.02.2007

Северната кула:Астрономия (преподавател-girl) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Северната кула:Астрономия (преподавател-girl)   Северната кула:Астрономия (преподавател-girl) Icon_minitimeВто Мар 06, 2007 11:25 pm

Слънцето е звезда джудже, нали. професоре?
А, професоре, защо тези намеци бяха отправени към менRolling Eyes ?
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Северната кула:Астрономия (преподавател-girl) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Северната кула:Астрономия (преподавател-girl)   Северната кула:Астрономия (преподавател-girl) Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Северната кула:Астрономия (преподавател-girl)
Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» girl - it's not fearful...?It's the edge..

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Добре дошли!!! :: Хари Потър :: Кабинети-
Идете на: