Добре дошли!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Добре дошли!!!

Форум за истинските фенове на Хари Потър
 
ИндексТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Стаите в отдел "Мистерии"

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
JINNY_WEASLEY
Професор
Професор
JINNY_WEASLEY


Брой мнения : 180
Registration date : 03.02.2007

Стаите в отдел "Мистерии" Empty
ПисанеЗаглавие: Стаите в отдел "Мистерии"   Стаите в отдел "Мистерии" Icon_minitimeВто Мар 06, 2007 6:23 pm

Няма да как да се отрече че този отдел и стаите в него са доста мистериозни... Те са създадени с научна цел от учените, които се опитват да разберат любовта, живота, смъртта.Ще се радвам ако с вас обсъдим някои неща около тях:
1.Да започнем със стаята на Смъртта, т.е. тази с арката. Във въпросната Стая на смъртта, се намира древната арка, през която падна Сириус, и, незнайно защо или как, умря. . Става дума за нашепващите гласове зад завесата и по-скоро за това защо ИМЕННО Хари, Луна и Джини ги чуват... а Рон и Хърмаяни не?!?С какво първите са по-специални от другите двама, които не могат да чуят гласовете?Дали имат различни преживявания или просто различни гледни точки и представи за смъртта?И защо Хърмаяни говори много уплашено , сякаш знае какво има там?А самата тя казва, че не е знаела Rolling Eyes .Може би усеща Very Happy ?
2.Да продължим със заключената стая, т.е. тази на любовта.ДД казва, че в нея се пази сила по-прекрасна, но и по-ужасна от смъртта и от която ВД няма и капчица...Според мен повече от ясно е , че това е любовта.Но под каква форма и как може ЛЮБОВ да се съхранява в стая?И ще помогне ли тя по-някакъв начин за унищожението на ВД , понеже е неговата най-голяма слабост?Ще се отключи ли стаята в седмата книга според вас?
3.Освен всичко това можем да коментираме и останалите стаи като тази с планетите, тази с мозъците, с (вече строшените) времевърти и пр.За какво по точно служат те според вас?
Май твърде много въпроси зададох, ама пишете Laughing *прави невинна физиономия* Rolling Eyes
Върнете се в началото Go down
~mistery~
Admin
~mistery~


Брой мнения : 755
Age : 30
Registration date : 30.01.2007

Стаите в отдел "Мистерии" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стаите в отдел "Мистерии"   Стаите в отдел "Мистерии" Icon_minitimeПон Мар 12, 2007 10:38 am

1.Определено ми е много интересно как Сириус умря. Смисъл, как падаш някъде си, в пространството ли, на меко ли, на твърдо ли., и... просто те... няма!
Как така Сириус умря, като само прекоси една завеса?...

2.Определено там има любов, но наистина... как се съхранява?
Ами... тогава... как се съхранява пророчество?То не е нещо твърдо, нито течно... то е просто магия... по същия начин, предполагам, се съхранява и любовта. Но стаята няма да е черна и зловеща, както другите стаи. Тя ще изглежда по този начин, че да "отразява" това, което пази в себе си.

3.Хм, мозъците... интересно... на кого ли са спомените, които оставиха белези по ръцете на Рон?Тук нямам никакво, ама никакво мнение по въпроса. Времевъртите... нали са доста ценни, и ако попаднат в неподходящи ръце, могат да се случат ужасни неща. Та, нали тези хора, които работят в този отдел, се занимават с предотвратяването на зли магии и пр., затова, какво им пречи да използват времевърт?За да се върнат назад?

Мнението ми по въпроса не е изключително богато по съдържание и смисъл, но просто никога не се опитвам да гадая съдържанието на следващата книга. Просто си я купувам и чета. Е, това от мен.
Върнете се в началото Go down
vikoch
Професор
Професор
vikoch


Брой мнения : 204
Age : 32
Registration date : 03.02.2007

Стаите в отдел "Мистерии" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стаите в отдел "Мистерии"   Стаите в отдел "Мистерии" Icon_minitimeЧет Май 24, 2007 2:49 pm

~mistery~ написа:
1.Определено ми е много интересно как Сириус умря. Смисъл, как падаш някъде си, в пространството ли, на меко ли, на твърдо ли., и... просто те... няма!
Как така Сириус умря, като само прекоси една завеса?...

2.Определено там има любов, но наистина... как се съхранява?
Ами... тогава... как се съхранява пророчество?То не е нещо твърдо, нито течно... то е просто магия... по същия начин, предполагам, се съхранява и любовта. Но стаята няма да е черна и зловеща, както другите стаи. Тя ще изглежда по този начин, че да "отразява" това, което пази в себе си.

3.Хм, мозъците... интересно... на кого ли са спомените, които оставиха белези по ръцете на Рон?Тук нямам никакво, ама никакво мнение по въпроса. Времевъртите... нали са доста ценни, и ако попаднат в неподходящи ръце, могат да се случат ужасни неща. Та, нали тези хора, които работят в този отдел, се занимават с предотвратяването на зли магии и пр., затова, какво им пречи да използват времевърт?За да се върнат назад?

Мнението ми по въпроса не е изключително богато по съдържание и смисъл, но просто никога не се опитвам да гадая съдържанието на следващата книга. Просто си я купувам и чета. Е, това от мен.


Съгласен съм с теб.Ма аз започвам да размишлявам заради такива готини форуми. Иначе преди това изобщо не съм се замислял какво ще стане по-натам и т.н.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Стаите в отдел "Мистерии" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стаите в отдел "Мистерии"   Стаите в отдел "Мистерии" Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Стаите в отдел "Мистерии"
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Добре дошли!!! :: Книгите :: Хари Потър и Орденът на феникса-
Идете на: