Добре дошли!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Добре дошли!!!

Форум за истинските фенове на Хари Потър
 
ИндексТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 [Спойлер!!!] Хареса ли ви книга 7?

Go down 

Хареса ли ви?
Да, това ми е най-любимата книга вече!
[Спойлер!!!]  Хареса ли ви книга 7? Vote_lcap0%[Спойлер!!!]  Хареса ли ви книга 7? Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Горе-долу, но другите ми харесват повече
[Спойлер!!!]  Хареса ли ви книга 7? Vote_lcap0%[Спойлер!!!]  Хареса ли ви книга 7? Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Не беше зле, но има още какво да се желае
[Спойлер!!!]  Хареса ли ви книга 7? Vote_lcap100%[Спойлер!!!]  Хареса ли ви книга 7? Vote_rcap
 100% [ 1 ]
Не, много ме разочарова
[Спойлер!!!]  Хареса ли ви книга 7? Vote_lcap0%[Спойлер!!!]  Хареса ли ви книга 7? Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Общо гласове : 1
 

АвторСъобщение
JINNY_WEASLEY
Професор
Професор
JINNY_WEASLEY


Брой мнения : 180
Registration date : 03.02.2007

[Спойлер!!!]  Хареса ли ви книга 7? Empty
ПисанеЗаглавие: [Спойлер!!!] Хареса ли ви книга 7?   [Спойлер!!!]  Хареса ли ви книга 7? Icon_minitimeПон Окт 01, 2007 11:27 pm

Така, тъй като разбрах, че има хора, които са прочели книгата тук, искам сега да питам хареса ли ви?Оправда ли очакванията ви?Лично на мен не ми хареса много поради доста причини.
Книгата много ме разочарова.Вярно е, че има и някой друг интересен момент, обаче критиките ми към нея са много повече от похвалите.Та откъде ли да започна?
Като цяло книга7 не е завършена, доизпипана.Много е претупана и чак дразни.Много от сюжетните линии не са затворени, много въпроси не са изяснени, на всичкото отгоре се очакваше това да е най-дългата книга, а какво стана?Не само кратка, но и действията в нея не са равномерно разпределени.На едно място те стават едно след друго, толкова бързо се случват, че героите нямат време да премислят нещата(или поне не са показани), изобщо е много повърхностно.А на други места пък книгата е запълнена с огромни празноти, в които триото си "отдъхва" из провинцията и само се чуди къде да си премести палатката.Сякаш Роу е наваксвала пропуснатите с тези празноти действия след това, и то светкавично.Разочароващо.
Така и не разбрахме какъв е този прословут ужас на Дъдли, когото Роу обеща, че ще разкрие.
Смъртта на Снейп беше мизерна, той заслужаваше нещо повече.Да, трябваше така или иначе да умре, но и да има по-голяма роля в книгата.Тук струва ми се, не е завършен както трябва цикълът , започнат от Роулинг в шестата книга, Снейп и Хари трябваше да се срещнат, да поговорят, евентуално да се дуелират, трябваше Снейп да го защити от Волдемор, да се жертва за него, за да се разбере веднъж завинаги, и то не само от Хари, че Сивиръс е от добрите, и на Хари да му светнат най-после очите.А то какво стана - Снейп умря заради някакъв си кеф на Волдемор да го убие, защото мисли, че му пречи да завладее Старшата пръчка.Това според мен е неуместно - това за Старшата пръчка и Реликвите на смъртта е съвсем, ама съвсем различна сюжетна линия , която нямаше място в смъртта на Снейп.Абсолютно никакво място.Снейп трябваше да умре, за да спаси Хари, иначе така идеята за така нареченият life dept отива на боклука(както и струва ми се стана).
А като стана въпрос за Светиите (или Реликвите), струва ми се , че и тази идея не е доразвита някакси.Че то какво ли мога да очаквам да бъде развито докрай при положение, че цялата книга оставя толкова много въпроси след себе си, въпреки че е последна от поредицата?Тези Реликви не са разглеждани толкова, колкото би трябвало, при положение, че седмата книга е кръстена на тях.Повече внимание се обръща на хоркруксите това заглавие едва ли е особено подходящо, след като Светиите не играят главна роля.
Друго нещо, което ме разочарова - факта, че Лупин се показва като жалък страхливец, а това въобще не го бях очаквала.Но си умря, както подозирах.
Не разбрахме защо Регулус се е обърнал срещу Лорд Волдемор.Е, това ми беше особено интересно, но май си остава само да гадаем .Ей това си остава непростимо според мен, едно от най-важните неща, които не успяхме да разберем.Голяма дупка.Де да беше единствена.
Семейната история на ДД също няма особен смисъл в цялата книга, Белатрикс трябваше да умре от ръката на Невил, Грейбек от ръката на Лупин, тук липсва справедливост.А някой да знае как по дяволите меча се озова отново в Разпределителната шапка, след като Грипкук го открадна?От едното благородство?
А крайната сцена между Хари и Волдемор се състоеше почти само от реплики, само накрая една "Авада Кедавра", едно "Експелиармус" и това е - лошия е мъртъв, при това без почти никакви усилия от страна на Хари.Стигаше му само той да притежава Старшата пръчка, тя да не смее да се обърне срещу него и толкова.И това е геройството му.И това се оказа финалната , решаваща битка между двамата - очаквах много, много повече.
А Епилога... това е черешката на сладоледа.Не знам дали дори си струва да го коментирам, личи й , че го е писала преди 17 години.Това е най-тъпата част на книгата, бях ужасссно отегчена, докато го четох.Точно като край на някаква латиноамериканска поредица, толкова голяма боза не можеше да бъде.Сякаш не е част от цялата поредица за ХП.Но нали Роу беше обещала, че ще напише в Епилога какво се случва с оцелелите след Хогуортс?А наистина какво става с тях след битката?Никой не може да каже.
На всичкото отгоре Луциус и Драко оживяват, а последния даже си жена и дете.Леле боже...Струваше ми се , че и двамата трябваше да умрат като Снейп и Лупин, но уви.
Изобщо Роулинг можеше много повече , тя се изложи според мен.Нищо нямаше да й стане , ако беше написала 100-200 страници повече, но всичко да е изгладено, да се оформи добър, справедлив край и всички сюжетни линии да са закрити.Дори и да трябваше да почакам повече време за това, щях да почакам.
А вие как мислите, дали с тази допълнителна книга, която обеща, ще даде отговор на всички въпроси?А дали всъщност не остави седмата книга така незавършена, за да има с какво да запълва допълнителната ?
Така, чакам вашите мнения Smile
Върнете се в началото Go down
 
[Спойлер!!!] Хареса ли ви книга 7?
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Добре дошли!!! :: Книгите :: Harry Potter and The Deathly Hollows-
Идете на: