Добре дошли!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Добре дошли!!!

Форум за истинските фенове на Хари Потър
 
ИндексТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Кабинет по Отвари (Преподавател:Kras)

Go down 
5 posters
АвторСъобщение
~mistery~
Admin
~mistery~


Брой мнения : 755
Age : 30
Registration date : 30.01.2007

Кабинет по Отвари (Преподавател:Kras) Empty
ПисанеЗаглавие: Кабинет по Отвари (Преподавател:Kras)   Кабинет по Отвари (Преподавател:Kras) Icon_minitimeВто Фев 20, 2007 8:17 pm

Списък
Felina,Рейвънклоу
vikoch,Рейвънклоу
chiqui, Грифиндор
Diggory_fen4e, Хафълпаф


Последната промяна е направена от на Пон Мар 12, 2007 9:24 pm; мнението е било променяно общо 3 пъти
Върнете се в началото Go down
vikoch
Професор
Професор
vikoch


Брой мнения : 204
Age : 32
Registration date : 03.02.2007

Кабинет по Отвари (Преподавател:Kras) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинет по Отвари (Преподавател:Kras)   Кабинет по Отвари (Преподавател:Kras) Icon_minitimeПет Фев 23, 2007 9:19 pm

vikoch-рейвънкуоу


Последната промяна е направена от на Пет Фев 23, 2007 11:21 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
chiqui
Началник на служба Аврори
Началник на служба Аврори
chiqui


Брой мнения : 584
Age : 33
Registration date : 06.02.2007

Кабинет по Отвари (Преподавател:Kras) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинет по Отвари (Преподавател:Kras)   Кабинет по Отвари (Преподавател:Kras) Icon_minitimeСъб Фев 24, 2007 2:49 pm

KrAs написа:

"Мандрагора"
-Растение с чародейна сила,което вместо корени има дребно,много грозно бебе,от чиято глава излизат листа.Отварата от растението помага на преобразени или прокълнати хора да се върнат в предишното си състояние.Мандрагора може да убива с писъците на бебето.

Извинете, професоре, но мисля, че мандрагората не е за този час, амо за часа по билкология
Върнете се в началото Go down
.::К®Аs::.
Професор
Професор
.::К®Аs::.


Брой мнения : 186
Age : 30
Localisation : Нясякъди (дет падни)
Registration date : 19.02.2007

Кабинет по Отвари (Преподавател:Kras) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинет по Отвари (Преподавател:Kras)   Кабинет по Отвари (Преподавател:Kras) Icon_minitimeПон Фев 26, 2007 11:14 pm

Учебник – “Магически разтвори и отвари” от Арсениус Джигър

Тази година ще изучаваме по-важните отвари и противоотровите им & разтвори.
Ще имате нужда от оловен котел (стандартен размер №2), месингови везни, комплект обикновени или кристални стъкленици, както и различни съставки за отварите. Книга, свързана с предмета, е ”Свръхсилни отвари”, намираща се в забранения отдел на училищната библиотека.Часовете ще се провеждат в понеделник и четвъртък.Моля оведомявайте ме по ЛС за извинени "отсъствия".


Ето го и първият урок:

"МНОГОЛИКОВА ОТВАРА"
-отвара,която може да преобразява.Прави се от златоочица(варени 21 дена),пиявици,речни водорасли(събирани на пълнолуние),пача трева,стрит рог от двурог,ситно рязана кожа на дървесна змия и част от онзи или онова,в което искаш да се преобразиш.

Ще искам да научите урока за следващият път.Ако имате въпроси можете да ги задавате.
Върнете се в началото Go down
Felina
Отличник
Отличник
Felina


Брой мнения : 100
Registration date : 03.02.2007

Кабинет по Отвари (Преподавател:Kras) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинет по Отвари (Преподавател:Kras)   Кабинет по Отвари (Преподавател:Kras) Icon_minitimeВто Фев 27, 2007 7:43 pm

Има ли значение редът на добавяне на съставките? Какви точно са пропорциите? Необходимо ли е някакво разбъркване или промяна на температурата по време на процеса? Как ще изглежда/мирише крайният продукт, ако сме свършили всичко правилно?

А, и, Професоре, ще може ли да ми подпишете разрешението за достъп до Забранения отдел?...
Върнете се в началото Go down
chiqui
Началник на служба Аврори
Началник на служба Аврори
chiqui


Брой мнения : 584
Age : 33
Registration date : 06.02.2007

Кабинет по Отвари (Преподавател:Kras) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинет по Отвари (Преподавател:Kras)   Кабинет по Отвари (Преподавател:Kras) Icon_minitimeВто Фев 27, 2007 7:49 pm

Професоре, и аз бих искала да ми подпишете разрешение за достъп до Забранения отдел и да ви питам, защото не ми дадохте отговор на въпроса: Защо се занимаваме с мандрагората в тези часове, при положение, че тя се изучава по билкология, а за отвари ни трябва само приложението й? И още един въпрос, професоре, какво е точно приложението на мандрагората за отвари и в кои отвари се използва?
Върнете се в началото Go down
.::К®Аs::.
Професор
Професор
.::К®Аs::.


Брой мнения : 186
Age : 30
Localisation : Нясякъди (дет падни)
Registration date : 19.02.2007

Кабинет по Отвари (Преподавател:Kras) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинет по Отвари (Преподавател:Kras)   Кабинет по Отвари (Преподавател:Kras) Icon_minitimeВто Фев 27, 2007 8:29 pm

Felina написа:
Има ли значение редът на добавяне на съставките? Какви точно са пропорциите? Необходимо ли е някакво разбъркване или промяна на температурата по време на процеса? Как ще изглежда/мирише крайният продукт, ако сме свършили всичко правилно?

А, и, Професоре, ще може ли да ми подпишете разрешението за достъп до Забранения отдел?...


Ама вие сте били много нахални!

Редът на добавяне съставките има значение-така както съм ги написал
Пропорциите са съвсем нормални, каквито ще намерите в шкафовете в кабинета ми.
Приготвя се на постоянна температура.
Ако трябва да съм откровен ще мирише на повръщано.



Професоре, и аз бих искала да ми подпишете разрешение за достъп до Забранения отдел и да ви питам, защото не ми дадохте отговор на въпроса: Защо се занимаваме с мандрагората в тези часове, при положение, че тя се изучава по билкология, а за отвари ни трябва само приложението й? И още един въпрос, професоре, какво е точно приложението на мандрагората за отвари и в кои отвари се използва?


Давам разрешителни и на двама ви.
А ти грифиндорец такъв още колко време ще ме ядеш за тази Мандрагора - Отварата от растението помага на преобразени или прокълнати хора да се върнат в предишното си състояние.


Ето го и моят въпрос:
За направата на отварата трябва да имаш част от "нещото" в което искаш до се преобразиш. Каква може да е тя?


Последната промяна е направена от на Сря Фев 28, 2007 9:19 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
chiqui
Началник на служба Аврори
Началник на служба Аврори
chiqui


Брой мнения : 584
Age : 33
Registration date : 06.02.2007

Кабинет по Отвари (Преподавател:Kras) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинет по Отвари (Преподавател:Kras)   Кабинет по Отвари (Преподавател:Kras) Icon_minitimeВто Фев 27, 2007 8:54 pm

Ако е за Многоликовата това "нещо" може да е всичко: косъм от коса, нокти и др.
Върнете се в началото Go down
Felina
Отличник
Отличник
Felina


Брой мнения : 100
Registration date : 03.02.2007

Кабинет по Отвари (Преподавател:Kras) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинет по Отвари (Преподавател:Kras)   Кабинет по Отвари (Преподавател:Kras) Icon_minitimeВто Фев 27, 2007 8:55 pm

Ами... косъм примерно. Предполагам, че и изрезка от нокът би свършила работа, но ... *сбърчва нос* честна дума, само ако животът ми зависи от това...
Върнете се в началото Go down
.::К®Аs::.
Професор
Професор
.::К®Аs::.


Брой мнения : 186
Age : 30
Localisation : Нясякъди (дет падни)
Registration date : 19.02.2007

Кабинет по Отвари (Преподавател:Kras) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинет по Отвари (Преподавател:Kras)   Кабинет по Отвари (Преподавател:Kras) Icon_minitimeВто Фев 27, 2007 9:27 pm

Да, точно така. Сигурен съм че и двамата знехте верният отговор и затова давам 10 точки на грифитата & 10 на Рейвънклоу


Бих добавил само че може да е ДНК и под друг вид - например кожа. Чашата от която е пил човек също може да свърши работа.

Някой знае ли колко траен е ефектът на тази отвара?
Върнете се в началото Go down
Felina
Отличник
Отличник
Felina


Брой мнения : 100
Registration date : 03.02.2007

Кабинет по Отвари (Преподавател:Kras) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинет по Отвари (Преподавател:Kras)   Кабинет по Отвари (Преподавател:Kras) Icon_minitimeВто Фев 27, 2007 9:30 pm

Една доза - един час. Ефектът може да се поддържа с допълнителни дози.
Върнете се в началото Go down
.::К®Аs::.
Професор
Професор
.::К®Аs::.


Брой мнения : 186
Age : 30
Localisation : Нясякъди (дет падни)
Registration date : 19.02.2007

Кабинет по Отвари (Преподавател:Kras) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинет по Отвари (Преподавател:Kras)   Кабинет по Отвари (Преподавател:Kras) Icon_minitimeВто Фев 27, 2007 9:41 pm

Браво! /това и аз не го знаех/-20т. за РВК +Рейвънклоу+
Върнете се в началото Go down
chiqui
Началник на служба Аврори
Началник на служба Аврори
chiqui


Брой мнения : 584
Age : 33
Registration date : 06.02.2007

Кабинет по Отвари (Преподавател:Kras) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинет по Отвари (Преподавател:Kras)   Кабинет по Отвари (Преподавател:Kras) Icon_minitimeВто Фев 27, 2007 9:51 pm

Ами професоре, ако някоя от съставките е била заменена, какви могат да са последиците?
Върнете се в началото Go down
.::К®Аs::.
Професор
Професор
.::К®Аs::.


Брой мнения : 186
Age : 30
Localisation : Нясякъди (дет падни)
Registration date : 19.02.2007

Кабинет по Отвари (Преподавател:Kras) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинет по Отвари (Преподавател:Kras)   Кабинет по Отвари (Преподавател:Kras) Icon_minitimeВто Фев 27, 2007 10:10 pm

ХаХаХХаАХаХАхА!
Зависи-много малко отвари се правят от такива съставки, така че най-много да ти гръмне в лицето. afro
Върнете се в началото Go down
.::К®Аs::.
Професор
Професор
.::К®Аs::.


Брой мнения : 186
Age : 30
Localisation : Нясякъди (дет падни)
Registration date : 19.02.2007

Кабинет по Отвари (Преподавател:Kras) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинет по Отвари (Преподавател:Kras)   Кабинет по Отвари (Преподавател:Kras) Icon_minitimeСря Фев 28, 2007 9:19 pm

Ще имате за домашно да преразкажете урокът /с подробностите/ на тема "Многоликова отвара" и особени нейни свойства както и да отговорите на въпроса "Има ли странични ефекти и последици от използването на отварата" &
"Бихте ли използвали тази отвара".(нека отговорите да бъдат не повече от няколко редчета)Крайният срок е другия понеделник.По-добрите "творби" ще бъдат поместени ТУК!

Крайният срок е ПОНЕДЕЛНИК!

Забравих да кажа че ако има някой закъснял да се запише може да ми праща кандидатура по ЛС.
Върнете се в началото Go down
chiqui
Началник на служба Аврори
Началник на служба Аврори
chiqui


Брой мнения : 584
Age : 33
Registration date : 06.02.2007

Кабинет по Отвари (Преподавател:Kras) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинет по Отвари (Преподавател:Kras)   Кабинет по Отвари (Преподавател:Kras) Icon_minitimeЧет Мар 01, 2007 6:24 pm

А къде да изпращаме домашните си? Като ЛС на вас ли, професоре?
Върнете се в началото Go down
.::К®Аs::.
Професор
Професор
.::К®Аs::.


Брой мнения : 186
Age : 30
Localisation : Нясякъди (дет падни)
Registration date : 19.02.2007

Кабинет по Отвари (Преподавател:Kras) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинет по Отвари (Преподавател:Kras)   Кабинет по Отвари (Преподавател:Kras) Icon_minitimeЧет Мар 01, 2007 8:56 pm

Да, по ЛС.

Извинявайте че закъснях! Ще трябва да назубрите и това:

"Веритасерум"
Много мощна отвара, изучава се в четвърти курс в Хогуортс. Името и идва от латински "verita" означава истина, а "serum" отново от латински означава отвара, напитка, течност. Това е най-силната отвара на истината. Само три капки сложени в чай примерно могат да накарат "жертвата" да изпее цялата истина, която знае по даден проблем, въпрос и други. Отварата е прозрачна, няма цвят. Строг контрол върху използването на тази отвара е осигурен от Министерството на магията. За да действа отварата след като бъде направена трябва да бъде оставена на пълен лунен цикъл. Без това отварата няма да има силата да кара жертвата да казва истината. Друго много важно нещо за серумите на истината е, че ако "жертвата" знае, че тя пие Веритасерум тя автоматично ще си изгради антидот. Това е магическа сила на даден магьосник, ако знае, той може да си изгради защита чрез силна концентрация и ако е добър оклумант може да не бъде накаран на сила да говори истината. Разбира се има и антидоти против тази отвара.


Ако някой знае нещо повече може да сподели.
Върнете се в началото Go down
chiqui
Началник на служба Аврори
Началник на служба Аврори
chiqui


Брой мнения : 584
Age : 33
Registration date : 06.02.2007

Кабинет по Отвари (Преподавател:Kras) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинет по Отвари (Преподавател:Kras)   Кабинет по Отвари (Преподавател:Kras) Icon_minitimeЧет Мар 01, 2007 9:27 pm

Какво предслтавлява антидота?
Върнете се в началото Go down
.::К®Аs::.
Професор
Професор
.::К®Аs::.


Брой мнения : 186
Age : 30
Localisation : Нясякъди (дет падни)
Registration date : 19.02.2007

Кабинет по Отвари (Преподавател:Kras) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинет по Отвари (Преподавател:Kras)   Кабинет по Отвари (Преподавател:Kras) Icon_minitimeЧет Мар 01, 2007 10:10 pm

chiqui написа:
Какво предслтавлява антидота?

Има ги под формата на заклинания. Незнам за разтвори.
Върнете се в началото Go down
.::К®Аs::.
Професор
Професор
.::К®Аs::.


Брой мнения : 186
Age : 30
Localisation : Нясякъди (дет падни)
Registration date : 19.02.2007

Кабинет по Отвари (Преподавател:Kras) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинет по Отвари (Преподавател:Kras)   Кабинет по Отвари (Преподавател:Kras) Icon_minitimeПон Мар 05, 2007 9:34 am

Това е домашното на chiqui – Грифиндор на тема "Многоликова отвара"

Многоликовата отвара е една от най-силните отвари познати на магьосническото общество. Поради тази причина и направата й е изключително трудна. Съставките, от които се нуждае един магьосника, за да забърка Многоликова отвара са: пача трева, стрит рог от двурог, кожа от дървесна змия, която трябва да е ситно нарязана, очи от златоочица, които се варят 21 дена, пиявици, речни водорасли, които трябва да се събират по пълнолуние, и най-накрая се добавя част от онзи, в когото искаш да се превърнеш. Не се използват части от животни, защото последиците могат да бъдат катастрофални ( не напомняйте това на Хърмаяни ). Всяка съставка трябва да се прибавя по точно определен ред, защото неправилното прибавяне може да превърне отварата в отрова. До колкото съм чувала няма странични ефекти от използването на отварата. Пример за това е Барти Крауч-младши, който я използваше цяла година и нищо не му се случи. Но не използвайте отварата, за да се превърнете в животно! Тогава има последици!
Бих използвала тази отвара само в екстремни ситуации, когато много важни неща зависят от това. Но иначе не, харесвам си как изглеждам и не ми се ще да тършувам личните запаси на Снейп.

Добре! Присъждам 40 т. на дом Грифиндор.

добреееее - присъждам по 20т. и на всеки от вас...(рейвънклоуци)


ПОДАВАМ СИ ОСТАВКАТА.


Последната промяна е направена от на Пон Мар 05, 2007 10:24 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Felina
Отличник
Отличник
Felina


Брой мнения : 100
Registration date : 03.02.2007

Кабинет по Отвари (Преподавател:Kras) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинет по Отвари (Преподавател:Kras)   Кабинет по Отвари (Преподавател:Kras) Icon_minitimeПон Мар 05, 2007 10:16 am

Хъх! Ама аз мислех, че крайният срок е до днес включително!
Върнете се в началото Go down
vikoch
Професор
Професор
vikoch


Брой мнения : 204
Age : 32
Registration date : 03.02.2007

Кабинет по Отвари (Преподавател:Kras) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинет по Отвари (Преподавател:Kras)   Кабинет по Отвари (Преподавател:Kras) Icon_minitimeПон Мар 05, 2007 11:52 am

Е защо -60 точки.Аз съм си го написал.Пратих ви ЛС професоре.
Върнете се в началото Go down
.::К®Аs::.
Професор
Професор
.::К®Аs::.


Брой мнения : 186
Age : 30
Localisation : Нясякъди (дет падни)
Registration date : 19.02.2007

Кабинет по Отвари (Преподавател:Kras) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинет по Отвари (Преподавател:Kras)   Кабинет по Отвари (Преподавател:Kras) Icon_minitimeЧет Мар 08, 2007 11:19 am

ДНЕС ЩЕ КАРАТЕ СВОБОДЕН. ИМА УЧИТЕЛСКИ СЪВЕТ.
Върнете се в началото Go down
Felina
Отличник
Отличник
Felina


Брой мнения : 100
Registration date : 03.02.2007

Кабинет по Отвари (Преподавател:Kras) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинет по Отвари (Преподавател:Kras)   Кабинет по Отвари (Преподавател:Kras) Icon_minitimeНед Мар 25, 2007 9:59 pm

Аз ще отсъствам от курса за известно време поради липса на интернет. Надявам се да ме извините...
Върнете се в началото Go down
.::К®Аs::.
Професор
Професор
.::К®Аs::.


Брой мнения : 186
Age : 30
Localisation : Нясякъди (дет падни)
Registration date : 19.02.2007

Кабинет по Отвари (Преподавател:Kras) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинет по Отвари (Преподавател:Kras)   Кабинет по Отвари (Преподавател:Kras) Icon_minitimeСря Сеп 19, 2007 7:54 pm

Защо още не сте ме оволнили? Нямаше ме доста време.... Question Exclamation
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Кабинет по Отвари (Преподавател:Kras) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинет по Отвари (Преподавател:Kras)   Кабинет по Отвари (Преподавател:Kras) Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Кабинет по Отвари (Преподавател:Kras)
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Добре дошли!!! :: Хари Потър :: Кабинети-
Идете на: