Добре дошли!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Добре дошли!!!

Форум за истинските фенове на Хари Потър
 
ИндексТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Кабинет по Вълшебство (преподавател:McGrady)

Go down 
+2
McGrady
~mistery~
6 posters
АвторСъобщение
~mistery~
Admin
~mistery~


Брой мнения : 755
Age : 30
Registration date : 30.01.2007

Кабинет по Вълшебство (преподавател:McGrady) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинет по Вълшебство (преподавател:McGrady)   Кабинет по Вълшебство (преподавател:McGrady) Icon_minitimeЧет Мар 01, 2007 9:33 pm

Списък
chiqui, Грифиндор
hrisito93-Грифиндор
girl,Рейвънклоу
Felina - Рейвънклоу
Kras, Слидерин
Върнете се в началото Go down
McGrady
Отличник
Отличник
McGrady


Брой мнения : 86
Age : 32
Registration date : 24.02.2007

Кабинет по Вълшебство (преподавател:McGrady) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинет по Вълшебство (преподавател:McGrady)   Кабинет по Вълшебство (преподавател:McGrady) Icon_minitimeПет Мар 02, 2007 12:20 am

Добър ден! Smile Та... мисля първо да си изясним някои неща. Щом сте се записали предполагам, че ще видя интерес от всички. Домашните, се надявам да ми бъдат изпращани в определения срок по ЛС. Естествено ще бъдете поущряване с точки за вашия дом ако се справяте добре. Първият урок мисля да бъде в събота ( не знам колко часа Smile ).И ако има някой, който все още иска да се запише отново да ме търси по ЛС.
Върнете се в началото Go down
McGrady
Отличник
Отличник
McGrady


Брой мнения : 86
Age : 32
Registration date : 24.02.2007

Кабинет по Вълшебство (преподавател:McGrady) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинет по Вълшебство (преподавател:McGrady)   Кабинет по Вълшебство (преподавател:McGrady) Icon_minitimeСъб Мар 03, 2007 2:18 pm

Добър ден.Преди да започнем с урока ще добавя, че имаме нов ученик
dqvol4eto666 от Грифиндор.
Преди да започнем със магии бих искал да поясня какво всъщност изучава вълшебството.
Обикновено се прилага върху неодушевени предмети, но в по-горните курсове ще се научите и върху хора и животни. Най-важно е да научите класификациите на магиите: на първо място е вълшебството(добра магия или по-точно бяла магия), заклинание (висша магия, неопределено какво обикновенно защитна и се прави с много усилия и концентрация) и проклятие (магия, правена с лоша цел за нещастие на жертвата).
Е... ние ще се занимаваме с добрите магии, тоест вълшебствата.
Днес мисля да се запознаем с Уингардиум левиоса.Това е магия за левитация и идва от думите wing- крило и levis- лек.
За домашно искам обяснение какво изучава вълшебството според вас, пример за вълшебство,заклинание,проклятие и приложения на Уингардиум левиоса.Не по малко от 10 реда!
Върнете се в началото Go down
~mistery~
Admin
~mistery~


Брой мнения : 755
Age : 30
Registration date : 30.01.2007

Кабинет по Вълшебство (преподавател:McGrady) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинет по Вълшебство (преподавател:McGrady)   Кабинет по Вълшебство (преподавател:McGrady) Icon_minitimeСъб Мар 03, 2007 2:38 pm

А срока до кога е?
Върнете се в началото Go down
McGrady
Отличник
Отличник
McGrady


Брой мнения : 86
Age : 32
Registration date : 24.02.2007

Кабинет по Вълшебство (преподавател:McGrady) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинет по Вълшебство (преподавател:McGrady)   Кабинет по Вълшебство (преподавател:McGrady) Icon_minitimeСъб Мар 03, 2007 4:51 pm

оОО да забравих да кажа.Ами мисля,че до сряда ще ви стигне времето.Да срядаSmile.
Върнете се в началото Go down
*:·•fairy girl:*:·•
Зам. Директор
Зам. Директор



Брой мнения : 345
Age : 30
Registration date : 18.02.2007

Кабинет по Вълшебство (преподавател:McGrady) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинет по Вълшебство (преподавател:McGrady)   Кабинет по Вълшебство (преподавател:McGrady) Icon_minitimeНед Мар 04, 2007 7:11 pm

не раэбрах в какъв смисъл приложения на Уингардиум левиоса
Върнете се в началото Go down
McGrady
Отличник
Отличник
McGrady


Брой мнения : 86
Age : 32
Registration date : 24.02.2007

Кабинет по Вълшебство (преподавател:McGrady) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинет по Вълшебство (преподавател:McGrady)   Кабинет по Вълшебство (преподавател:McGrady) Icon_minitimeНед Мар 04, 2007 8:08 pm

Ами за какво може да ти послужи. Да дадеш няколко примера.
А, забравих да кажа, че ще пиша оценки.
Върнете се в началото Go down
McGrady
Отличник
Отличник
McGrady


Брой мнения : 86
Age : 32
Registration date : 24.02.2007

Кабинет по Вълшебство (преподавател:McGrady) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинет по Вълшебство (преподавател:McGrady)   Кабинет по Вълшебство (преподавател:McGrady) Icon_minitimeЧет Мар 08, 2007 5:11 pm

Ами не получих домашно от
chiqui
Kras
dqvol4eto666(която ми се оправда)
но им давам срок до утре (петък 09.03.07).Ако и тогава не ми ги предадат ще получат У.
Така... Малко се затруднявам с оценяването на другите три, защото едното от тях беше супер и няма и съмнение, че е за И. Другите също са добри, но не колкото него.Обаче като за пръв път съм склонен на всички да дам И.
~sad~ - И
Felina - И
hrisito93 - И
Следващият урок ще бъде в събота.
Върнете се в началото Go down
chiqui
Началник на служба Аврори
Началник на служба Аврори
chiqui


Брой мнения : 584
Age : 33
Registration date : 06.02.2007

Кабинет по Вълшебство (преподавател:McGrady) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинет по Вълшебство (преподавател:McGrady)   Кабинет по Вълшебство (преподавател:McGrady) Icon_minitimeЧет Мар 08, 2007 8:07 pm

Професоре, мога ли да ви го предам утре най-късно към 6h, защото денс имах тренирвки (волейбол-сериозно), и се прибрах чак в 6h, а утре съм заета след училище (курс-английски)?
Върнете се в началото Go down
McGrady
Отличник
Отличник
McGrady


Брой мнения : 86
Age : 32
Registration date : 24.02.2007

Кабинет по Вълшебство (преподавател:McGrady) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинет по Вълшебство (преподавател:McGrady)   Кабинет по Вълшебство (преподавател:McGrady) Icon_minitimeПет Мар 09, 2007 8:12 pm

chiqui - Н
dqvol4eto666 - Н
Kras - У
Върнете се в началото Go down
chiqui
Началник на служба Аврори
Началник на служба Аврори
chiqui


Брой мнения : 584
Age : 33
Registration date : 06.02.2007

Кабинет по Вълшебство (преподавател:McGrady) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинет по Вълшебство (преподавател:McGrady)   Кабинет по Вълшебство (преподавател:McGrady) Icon_minitimeПет Мар 09, 2007 8:17 pm

McGrady написа:
chiqui - Н

Професоре, може ли да ми кажете грешките ми в домашното?
Върнете се в началото Go down
Pretty L@dy
Професор
Професор
Pretty L@dy


Брой мнения : 143
Age : 30
Registration date : 02.02.2007

Кабинет по Вълшебство (преподавател:McGrady) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинет по Вълшебство (преподавател:McGrady)   Кабинет по Вълшебство (преподавател:McGrady) Icon_minitimeПет Мар 09, 2007 8:49 pm

Да, може ли и на мен. Не че се оплаквам, просто да разбера.Rolling Eyes
Върнете се в началото Go down
http://www.sonia1994.dir.bg
McGrady
Отличник
Отличник
McGrady


Брой мнения : 86
Age : 32
Registration date : 24.02.2007

Кабинет по Вълшебство (преподавател:McGrady) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинет по Вълшебство (преподавател:McGrady)   Кабинет по Вълшебство (преподавател:McGrady) Icon_minitimeПон Мар 12, 2007 10:29 pm

Много се извинявам, че закаснях ама не бях в града.
Така...Beauty_Queen добре е като обем даже големичко, но не в това е проблема.Според мен няма простими проклятия и Левикорпус въобще не е проклятие.
chiqui при теб пък не ми хареса, че е малко като обем и няма такова нещо като Агументика. Пише се Агуаменти (знаем, че в света на магията 2 букви могат да имат голямо значение) и всъщност е вълшебство.


Последната промяна е направена от на Съб Мар 17, 2007 3:48 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
McGrady
Отличник
Отличник
McGrady


Брой мнения : 86
Age : 32
Registration date : 24.02.2007

Кабинет по Вълшебство (преподавател:McGrady) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинет по Вълшебство (преподавател:McGrady)   Кабинет по Вълшебство (преподавател:McGrady) Icon_minitimeПон Мар 12, 2007 10:49 pm

Магическите пръчки избират магьосника и вие никога няма да постигнете добри резултати ако използвате чужда пръчка. Пръчките са толкова неповторими, че въобще не е препоръчително да използвате други пръчки - всяка една пръчка има различни сили и свойства и е различна като цяло. Разбира се не е много фатално ако използвате пръчката на родителите си или на много близки хора, но е препоръчително да имате лична пръчка. Магическите пръчки не "остаряват" тоест можете да ги използвате доста години - до колкото ни е известно до 160 някъде. Пръчките имат четири свойства или характеристики - дължина, сърцевина, дървесина и огъваемост. И различен талант. Има различни сърцевини - перо от феникс, косъм от еднорог, сърдечна нишка от дракон, косъм от вийла, перо от грифон, крило от фея, косъм от калп, сърцеструна от змия, кожа от сфинкс, косъм от котка и други. Друго важно нещо е изработката на пръчката тоест от кое дърво е направена. Има много видове, но най-честите и използвани са : палисандрово дърво, ясен, габърово дърво, джел, върба, махагон, тис, дъб, абанос, явор и бук. Пръчката може и да бъде неогъваема, много еластична, еластична, пластична, извита и гъвкава.
За домашно искам да ми напишете каква би била вашата пръчка
дължина - защо таква дължина
сърцевина - защо такава сърцевина
дървесина - защо
огъваемост - защо
търсете в интернет свойства на това което сте решили за сърцевина и дървесината, но по-важно е причината, поради която бихте искали да е такава. Нека да бъде свързано с вас.
Пример:
27см - защото любимото ми мече е горе-долу толкова
косъм от вийла - защото съм красива като вийла Smile)) (аз искам по-дълги описания това сега си го измислям иначе вие търсете инфо)
дъб - защото иконата ми вкъщи е направена от дъб
гъвкава - аз също съм гъвкав
това е само пример доста смешен ама аз искам вие да потърсите повече за дървесината и сърцевината.
До четвъртък!!!
Върнете се в началото Go down
McGrady
Отличник
Отличник
McGrady


Брой мнения : 86
Age : 32
Registration date : 24.02.2007

Кабинет по Вълшебство (преподавател:McGrady) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинет по Вълшебство (преподавател:McGrady)   Кабинет по Вълшебство (преподавател:McGrady) Icon_minitimeСря Мар 14, 2007 9:19 pm

Имаме нов член - Diggory_fen4e
За първото домашно пиша Н
Значи явно не си разбрала много добре това, което съм написал. Има няколко вида магия - вълшебство, заклинание, проклятие. И ние изучаваме вълшебство.
А не, че вълшебството се дели на вълшебство, заклинание и проклятие.
иначе примерите ти са точни.
Върнете се в началото Go down
McGrady
Отличник
Отличник
McGrady


Брой мнения : 86
Age : 32
Registration date : 24.02.2007

Кабинет по Вълшебство (преподавател:McGrady) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинет по Вълшебство (преподавател:McGrady)   Кабинет по Вълшебство (преподавател:McGrady) Icon_minitimeСъб Мар 17, 2007 3:56 pm

chiqui (срок до понеделник)
Diggory_fen4e (срок до понеделник)
~mistery~ (срок до понеделник)
Kras (срок до понеделник)
Felina И
hristio93 H
Beauty_Queen П
Felina моите поздравления страхотно е!
следващият урок ще бъде в понеделник
Върнете се в началото Go down
*:·•fairy girl:*:·•
Зам. Директор
Зам. Директор



Брой мнения : 345
Age : 30
Registration date : 18.02.2007

Кабинет по Вълшебство (преподавател:McGrady) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинет по Вълшебство (преподавател:McGrady)   Кабинет по Вълшебство (преподавател:McGrady) Icon_minitimeСъб Мар 17, 2007 5:39 pm

може ли да попитам какви са ми грешките (не че не съм доволна)
Върнете се в началото Go down
McGrady
Отличник
Отличник
McGrady


Брой мнения : 86
Age : 32
Registration date : 24.02.2007

Кабинет по Вълшебство (преподавател:McGrady) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинет по Вълшебство (преподавател:McGrady)   Кабинет по Вълшебство (преподавател:McGrady) Icon_minitimeСъб Мар 17, 2007 8:43 pm

Ами, защото казах, че искам обясненията по някакъв начин да са свързани с вас а ти си писала "... защото пръчката на Лили Потър е..."
"...защото пръчката на Хари е...".
chiqui между Н и И, ама айде този път ще дам И обаче се постарай повече за следвашия път, защото щe си вземаSmile.
Върнете се в началото Go down
McGrady
Отличник
Отличник
McGrady


Брой мнения : 86
Age : 32
Registration date : 24.02.2007

Кабинет по Вълшебство (преподавател:McGrady) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинет по Вълшебство (преподавател:McGrady)   Кабинет по Вълшебство (преподавател:McGrady) Icon_minitimeВто Мар 20, 2007 7:34 pm

Diggory_fen4e И
~mistery~ У
Kras У
Много се извинявам, но тази седмица имам всеки ден извънкласни дейности и времето не ми достига и ще трябва да отложим урока за друг път, но няма да ви лъжа кога ще е, защото и аз не знам.
Върнете се в началото Go down
McGrady
Отличник
Отличник
McGrady


Брой мнения : 86
Age : 32
Registration date : 24.02.2007

Кабинет по Вълшебство (преподавател:McGrady) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинет по Вълшебство (преподавател:McGrady)   Кабинет по Вълшебство (преподавател:McGrady) Icon_minitimeПет Мар 23, 2007 5:06 pm

Ето го и следващият урокSmile
Магиите се делят и на други 3 вида - психични, физични и ефирни.
Психичните магии влияят на мисленето и психиката на даден човек или животно и го карат да върши неща, които иначе не би направило съответното същество или го кара да изпитва някакво чувство.Хипнозата например е психична магия.
Физическите магии създават, променят, премахват или променят мястото и размера на предмети от материалния свят.Към тях спадат и нападателните магии.Физическите магии също могат и да излекуват човек или животно.

Последният тип магии,ефирни магии,е с действие,пряко зависещо от ефирното поле.Действията им са лишени от всякаква логика,и не могат да се обяснят във физическия свят (например увеличаване на скоростта,създаване на защитна аура и т.н.)
За домашно искам примери за 3те вида магия и действията на тези магии.До понеделник!
Върнете се в началото Go down
Felina
Отличник
Отличник
Felina


Брой мнения : 100
Registration date : 03.02.2007

Кабинет по Вълшебство (преподавател:McGrady) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинет по Вълшебство (преподавател:McGrady)   Кабинет по Вълшебство (преподавател:McGrady) Icon_minitimeНед Мар 25, 2007 9:56 pm

Аз моля за извинение, но няма да мога да се вместя в срока, от известно време нямам нито компютър, нито интернет вкъщи и не се знае докога ще е така, затова временно се отписвам от курса. Когато се върна, ще наваксвам. Всичко хубаво и успех в уроците!
Върнете се в началото Go down
McGrady
Отличник
Отличник
McGrady


Брой мнения : 86
Age : 32
Registration date : 24.02.2007

Кабинет по Вълшебство (преподавател:McGrady) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинет по Вълшебство (преподавател:McGrady)   Кабинет по Вълшебство (преподавател:McGrady) Icon_minitimeЧет Мар 29, 2007 7:35 pm

chiqui П (акцио не е ефирна магия)
hrisito93 И
Beauty_Queen И
~mistery~ У
Kras У
Diggory_fen4e У
Felina (извинена)
Върнете се в началото Go down
chiqui
Началник на служба Аврори
Началник на служба Аврори
chiqui


Брой мнения : 584
Age : 33
Registration date : 06.02.2007

Кабинет по Вълшебство (преподавател:McGrady) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинет по Вълшебство (преподавател:McGrady)   Кабинет по Вълшебство (преподавател:McGrady) Icon_minitimeЧет Мар 29, 2007 8:32 pm

Ами, професоре, тея ефирни магии не ги разбрах изобщо. Бихте ли дали вие пример за такава магия?
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Кабинет по Вълшебство (преподавател:McGrady) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинет по Вълшебство (преподавател:McGrady)   Кабинет по Вълшебство (преподавател:McGrady) Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Кабинет по Вълшебство (преподавател:McGrady)
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Добре дошли!!! :: Хари Потър :: Кабинети-
Идете на: